Як започаткувати власну справу?

BUSINESSMANAGEMENT

3/29/20191 хв читати

Минулого тижня я читав лекцію у рамках бізнес курсу MESH на тему з чого почати власну справу. Кожна моя лекція побудована на власному досвіді, усе про що я розповідаю випробувано мною на практиці та дійсно працює.

Започаткувати власну справу може кожен, але питання в тому щоб ці старання привели до успіху. Якщо ти вже спробував і в тебе все вийшло без особливої підготовки – тобі повезло. Для того, щоб не покладатись на везіння і бути успішним у більшості своїх починань, потрібна система.

Для початку сформуй бачення та задум компанії, того продукту чи послуги, яку ти хочеш надавати. Обов’язково зафіксуй це письмово (раджу використовувати Google Docs, це найзручніший формат на наш час). Така форма дозволяє впорядкувати думки та уникнути викривлення інформації у майбутньому. Ти завжди можеш повернутись до записів, змінити їх чи освіжити свою пам’ять. Також ти зможеш передати їх швидко та у повному обсязі комусь із твоїх майбутніх партнерів чи інвесторів.

Після того, як ти визначився із баченням подивись на ринок. Що він пропонує? Які у тебе конкуренти? Чим твоя компанія вигідно вирізняється на їхньому фоні? Хто їх клієнт і, врешті, хто є твоїм клієнтом? Який він? Як він приймає рішення? За що він готовий платити? Які у нього проблеми? Як твій продукт чи твої послуги вирішують його проблеми? На всі ці запитання слід відповісти до початку розробки, вливання інвестицій і тим більше до початку продажів.

Склади детальний план створення продукту чи послуги. Твій план повинен бути чітким, з конкретними дедлайнами. Зафіксуй скільки часу тобі потрібно на виконання кожного завдання у ньому. Подивись на план. Чи володієш ти необхідними навичками чи тобі потрібно найняти працівників чи підрядників? Скільки тобі потрібно грошей для того, щоб це зробити (сформуй бюджет).

Далі питання маркетингу та продажів. Зроби презентацію (рекомендую Google Slides), зніми відео презентацію та завантаж на Youtube, створи сторінку у соціальних мережах (facebook, instagram) і на кінець – зроби сайт. Все це не так складно, як ти думаєш. Хочеш зробити якісно але не володієш достатніми знаннями та вміннями? Використовуй готові шаблони. Навіщо придумувати щось нове, якщо можна купити вже готовий шаблон і зробити все швидко та якісно?

І найголовніше, якщо ти спробував і в тебе не вийшло – спробуй ще раз, потім ще раз, ще раз… Пробуй до тих пір поки не вийде.

MESH – Business Course

Презентація