Thomas Oppong: Як уникнути екзистенційного вакууму в капіталістичному світі

LIFEOUTLOOK

1/4/20231 хв читати

Автор перекладу та натхненник: Тарас Кириченко та його клуб Metanoia.mba

Наповніть своє життя сенсом — яким би малим він не був.

Капіталізм процвітає на індивідуалізмі, але він змушує нас почуватися самотніми. Це економічна модель, яка винагороджує особистий інтерес, конкуренцію та накопичення матеріальних благ.

Капіталізм завжди був не тільки грошима; це система, яка ґрунтується на глибшому наборі переконань про людську природу, світ і наше місце в ньому. Ці переконання сформували все, від промислової революції до епохи цифрових технологій — і продовжують це робити сьогодні.

«Наша економіка заснована на витрачанні мільярдів, щоб переконати людей, що щастя — це купувати речі, а потім наполягати на тому, що єдиний спосіб мати життєздатну економіку — робити речі, які люди купуватимуть, щоб вони мали роботу та отримували достатньо грошей, щоб купувати речі “, – каже Філіп Слейтер.

В епоху піка капіталізму та економічної невпевненості мас знайти справжнє щастя, сенс і мету може бути складно. Багато з нас постійно зайняті, залишаючи мало часу, щоб подумати про те, ким ми є як особистості та чого хочемо від життя.

З таким сильним тиском, щоб досягти успіху та досягти всього, що ми робимо, не дивно, що багато людей відчувають, що втратили самосвідомість або не знають своїх особистих цінностей.

Щоб уникнути пастки безглуздості капіталізму, ми повинні зрозуміти, як капіталізм створює це відчуття, і знайти способи його змінити.

Капіталізм говорить нам, що конкуренція та боротьба за успіх — це добре для нас; що це змушує нас бути кращими людьми. Ось чому не дивно, що більшість із нас підштовхує до кар’єри чи хобі, зосереджених на накопиченні капіталу та підйомі по соціальних сходах.

Однак, опинившись у цьому капіталістичному вирі, ми схильні забути, що ці дії та заняття залишаються другорядними в нашому житті. Вони не повинні відбуватися шляхом наших стосунків із родиною та друзями, значущих занять чи будь-якої іншої особистої реалізації.

Попри це, багато хто з нас прагне чогось більшого. Багато людей незадоволені своїм поточним фінансовим становищем, і ще більше людей не мають сенсу у своєму житті.

В основі нашого суспільства існує екзистенційний вакуум, місце, де люди відчувають себе ізольованими та дрейфуючими у світі. Цей стан характеризується відчуттям порожнечі, відчаю та безсилля. Ці почуття неприродні; вони виникають через економічні сили поза нашим контролем.

Екзистенціальний вакуум — це відчуття, яке виникає, коли у вашому житті немає сенсу. Ви можете відчувати себе розгубленими, розгубленими та відірваними від себе.

«Сучасна людина відчужена від себе, від своїх ближніх і від природи», — стверджує Еріх Фромм.

В епоху капіталізму ми залишилися в екзистенціальній невизначеності. Ми відчуваємо, що не маємо контролю над своїм життям і що все, що ми робимо, зрештою безглузде. Це відчуття може паралізувати.

Однак є спосіб використовувати це почуття як джерело натхнення. Зосереджуючись на тому, що змушує нас оживати, ми можемо перетворити нашу екзистенціальну тривогу на джерело сили та мудрості.

Ми також можемо навчитися задовольнятися меншим, знаходити сенс у нашому щоденному досвіді (неважливо, наскільки малим) і цінувати менші речі в житті. Не втрачайте віри у свою здатність досліджувати та відкривати себе.

Наповніть своє життя сенсом — яким би малим він не був

Олександр Чалмерс сказав: «Три головні складові щастя: щось робити, когось любити і на що сподіватися».

За допомогою саморефлексії та самоаналізу ви можете виявити, що приносить вам радість, а потім вирішити витрачати свій час на те, що приносить вам радість.

Завдяки самодослідженню ви можете поглибити своє розуміння себе та набути більшої оцінки світу навколо вас.

Заповнюючи цей екзистенціальний вакуум сенсом і метою, ви можете звільнитися від ланцюгів капіталізму та створити своє ідеальне та осмислене життя.

Що означає мати мету?

Існує три підходи до відповіді на це запитання: зосередження на ідеї «бути живим», зосередження на ідеї «мати гарне життя» та зосередження на пошуку сенсу в роботі вашого життя.

Хороша новина полягає в тому, що всі три можуть бути правдивими одночасно. Наприклад, бути живим може означати багато різних речей для різних людей, що означає, що існує більше ніж одне значення слова «бути живим».

Віктор Франкл стверджує, що є три способи наповнити своє життя сенсом. Він пише: «Досі ми показали, що сенс життя завжди змінюється, але він ніколи не перестає бути. Згідно з логотерапією, ми можемо відкрити цей сенс життя трьома різними способами: (1) створюючи твір або роблячи вчинок; (2) переживаючи щось або зустрічаючи когось; і (3) нашим ставленням до неминучих страждань».

З правильним мисленням і звичками ви можете знайти неймовірний сенс майже в усьому, що робите щодня, попри численні невизначеності, з якими ми стикаємося.

Хоча є спокуса здатися і застрягти в екзистенціальному вакуумі, ви повинні повернути контроль. Ви можете навчитися знаходити сенс у хаотичному світі, звертаючи увагу на речі, які для вас дійсно важливі.

Ви можете створити простір для себе, знайшовши час для самоаналізу, щоб краще зрозуміти себе. І ви можете оточити себе людьми, які підтримують ваші цілі. Усе це не буде легким, але якщо ви будете продовжувати це робити, ви зможете знайти особистий сенс.

Пошук сенсу вашого життя може допомогти вам впоратися зі стресами сучасного життя. Знайдіть способи зменшити стрес, роблячи перерви, встановлюючи межі та розставляючи пріоритети. Вам також може бути корисним вести щоденник або здійснювати прогулянки на природі.

Тримаючи свої пріоритети під контролем і ставлячи цілеспрямовані цілі, ви зменшите ймовірність того, що ви почуватиметеся перевтомленими та тривожними. Чим більше сенсу ви знайдете у своєму житті, тим більш повноцінним почуватиметеся як цілісна особистість.