Перевіряйте інформацію на достовірність

OTHER

3/20/20201 хв читати

Цікаво, як добрі, безкористні наміри можна легко, без фактів, перетворити на відверту брехню та перекреслити хороший намір. Розумію, що те, що опублікували на сайті – не є фаховою журналістикою. Адже ні власники цього ресурсу, ні людина, яка писала текст, не звернулися за коментарем ні до мене особисто, ні до компанії “МагнетікВан Муніципальні Технології”, яка створювала ГІС.

Скрін із сайту fakeoff.org

ЗМІ, які несуть відповідальність за написане, не можуть дозволити собі подібні речі, бо розуміють репутаційні, які понесуть. На жаль, не для всіх репутація – аргумент не робити поганих, маніпулятивних речей.

Однак для мене особисто та MagneticOne Group репутація, порядність та чіткість мають значення. І в багатьох продуктах, які ми створюємо, не має фінансового підґрунтя. І якби автори чи власники сайту до нас звернулися, то знали би, що це був абсолютно безоплатний проект, який ми взялися розробляти тому, що в цьому була критична потреба.

Попри велику завантаженість, я завжди відкритий до конструктивного спілкування, мої контакти можна знайти в публічному доступі та звернутися за допомогою чи коментарем.

Як створюють фейки та маніпулюють нашою думкою? Ось 3 основних принципи

1. Заклики до емоцій
Новини такого типу закликають до людських цінностей, глибоких та сильних емоцій (захоплення, гнів, печаль, розчарування) і через них керують нашою свідомістю.

2. Упереджені новини
Це однобічне трактування інформації та особиста інтерпретація подій. Коли ви бачите, що автор явно схиляє вас до свого ставлення – це привід замислитись. Професійні та чесні журналісти мають просто висвітлювати події без оцінки, або ж оцінювати їх з різних боків.

3. Теорії змови
Такі теорії відхиляють думки авторитетних експертів, а аргументи, які спростовують змову, розглядаються, як додатковий доказ змови.