Консультант з іновацій

BUSINESSOUTLOOK

10/30/20141 хв читати

В сучасному світі дуже актуальним є постійна зміна, адаптація, оновлення. Світ змінюється, варто відповідати його новим реаліям.

Ключовою причиною є пришвидшення темпу змін, ритму життя та, зокрема, бізнесу.
Для кожного особисто це означає постійне навчання, оновлення знань та прикладних навиків, постійний пошук пріоритетів та їх зміна.
Для бізнесу – те ж саме, тільки в 10 разів складніше.

Сфокусуюсь на бізнесі

Сучасна картина виглядає таким чином:
Власники та топи дуже багатьох середніх-великих компаній в Україні(і не тільки) є старшими (30-40 років), більшість з них, хто веде активний спосіб життя, є перманентно зайнятими. Тобто за їх час постійно конкурують купа людей, дуже часто не даючи їм можливості до само актуалізації, зокрема своїх знань. Прямо кажучи їм не до того – є купа речей, котрі постійно вимагають уваги, постійні тимчасово невирішені питання.

В довгій перспективі (роки) це призводить до того, що їх уявлення про сучасні можливості стають сильно менш актуальними, вони фактично перестають бачити можливості за рамками поточних дій.
Цю проблему зрозуміли різноманітні консультанти/агенції/ і повним ходом продають її комерційні рішення, кожен зі свого боку, конкуруючи за час як описано вище.

Після сотень розмов з власниками я глибоко розумію, що є дуже актуальним зокрема їх розуміння та бачення можливостей інформаційних технологій.
З останні 10-15 років з’явилися речі, котрі перевертають уявлення про те якими є речі(“ламають моск” :)) і які є можливості.
Прикладами є ip-телефонія(стара штука, але всерівно не повністю використовувана), хмара (клауд), bitcoin, відео звязок, електронні документи, мобільні додатки.

Маразм дійшов до того що міністерства можна справді замінити набором програм, зокрема міністерство статистики.

Дуже актуальним є професія/роль консультанта з іновацій(не тільки ІТ).
Фактично кожен ІТ-шник в різній формі займається розповідями про це своїм колегам, проповідуванням цього.
В масштабах компанії ці проблема є ще більш глобальною, оскільки помилки топів чи власників є на порядок дорожчими.

Роль такого консультанта полягає в донесенні інформації про нові можливості та спільний з топом пошук прикладних способів використання кожної.
Як це може допомогти бізнесу, яку проблему вирішить, скільки коштуватиме і скільки принесе/заощадить з горизонтом більше ніж кілька місяців.
Важливо щоб цей консультант був зовнішнім, незалежним, бо велика частина іновацій досить сильно перетворює бізнес, а це несе ризики для тих хто всередині.
Дуже актуально в умовах кризи та і просто актуально при активному веденні бізнесу.

Дуже раджу молодим людям подумати про цю професію, а власникам/топам ввести таку роль в своєму бізнесі, саме зовнішнього консультанта з іновацій.
Часто цю роль виконують системні адміністратори чи керівники ІТ відділів, це вже зараз працює слабше, оскільки частина іновацій робить їх сильно менш потрібними.

Якщо ви є таким консультантом сьогодні – хочу з вами познайомитись