Центри медичного огляду нового покоління

CONFERENCES

3/11/20151 хв читати

Ідея полягає в тому, щоб зробити первинний огляд пацієнта віддалено за допомогою відеозв’язку. Таким чином, для пацієнта та лікаря це є простіше та оперативніше. Крім того, менше вимог для організації роботи лікаря, оскільки достатньо якісного зв’язку та базових операцій з боку асистента для віддаленої діагностики.
Такі центри призначені для загального огляду і не призначені для спеціалізованого. У складних випадках пацієнта буде відправлено на класичний огляд.

Етапи

Створення медичних центрів нового покоління складається з наступних етапів:

  1. Тестової реалізації в одному-двох місцях.

  2. Відпрацювання ідеї до подальшого масштабування.

Медичний центр нового покоління складається з:

  1. Медичного центру – приміщення (двох, трьох кімнат), де є лікар-терапевт, який виступає в ролі асистента.

Асистент виконує ті функції, які не може здійснити більш досвідчений лікар за допомогою відеозв’язку, а саме:

– Виконує адміністративну роботу (реєструє, записує тощо);

– Готує все для того, щоб лікар віддалено, за допомогою відеозв’язку міг здійснити повноцінний огляд пацієнта;

– За допомогою певних засобів вимірювання (термометр, тонометр тощо) вимірює базові параметри пацієнта.

За допомогою асистента лікар має можливість продіагностувати ті речі, які неможливо здійснити віддалено за допомогою відеозв’язку – вимірює пульс, артеріальний тиск, температуру тіла та ін.

2. Лікаря, який забезпечений відеозв’язком. На базовому, початковому рівні – це може бути Skype, але з якісним зв’язком (є інші безкоштовні аналоги).

Система самостійно буде проводити облік даних пацієнтів, також це дає можливість для білінгу, тобто розрахунку та отримання коштів за виконану роботу.

Значимість

Таким чином, за допомогою відеозв’язку, віддалена медична діагностика буде можлива у найвіддаленіших куточках України. Тому вимоги до кваліфікації лікаря, який є на місці є не високими, а кваліфіковані лікарі можуть максимально ефективно використовувати свій час за день, тобто мати значно більше оглядів ніж вони мають на даний час.

Це дасть можливість зробити огляди менш вартіснішими, разом з тим більш якіснішими, а також допоможе лікарям вищої категорії працювати ефективніше, та обслуговувати більше пацієнтів. І в свою чергу пацієнтам максимально спростити доступ до кваліфікованих лікарів, тобто все зводиться до походу пацієнта в цей кабінет, а не поїздки в обласний центр.

Теоретично такий кабінет може бути в кожній місцевій поліклініці. Це забезпечить надання максимально якісної медичної допомоги, доступ до високоякісних спеціалістів, які можуть знаходитись віддалено.

Дуже цікавлять відгуки, конструктивна критика та поради одразу в коментарях знизу.